Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 512 351 707    +48 504 730 343

AUTOREFRAKTOMETR NIDEK AR-1

Kategoria: Autorefraktometry

Umożliwia proste badanie przesiewowe oczu dla wszystkich grup wiekowych.  

Urządzenia te wykonują pomiar wartości refrakcji metodą obrazowania szerokiej strefy źrenicznej  (Large Pupil Zone Imaging Method).  Metoda ta umożliwia pomiar szerokiego pola refrakcji o średnicy do 6 mm i może wskazać  różnice pomiędzy refrakcją szerokiego pola a refrakcją pola do 3.5 mm.  Równocześnie następuje pomiar średnicy źrenicy. Zróżnicowanie pomiaru  pozwala na oszacowanie różnicy refrakcji przy widzeniu dziennym i nocnym.  

Zastosowanie technologii SLD (Super Luminescent Diode). zapewnia ostrzejszy i wyraźniejszy obraz niż przy użyciu zwykłej diody LED.  Niezwykle czuła kamera CCD wykrywa obraz pierścienia nawet jeśli odbicie z dna oka jest słabe. System łączący technologie SLD i wysoce czułą kamerę CCD znacząco udoskonala możliwości pomiaru nawet w przypadku zaawansowanej zaćmy.

Funkcja zamglenia wykonywana jest po korekcji astygmatyzmu pacjenta za pomocą wbudowanych soczewek cylindrycznych.  Funkcja ta umożliwia pacjentowi wyraźne widzenie obiektu fiksacyjnego i minimalizuje zakłócenia jakie powoduje akomodacja nawet w przypadku dużego astygmatyzmu.

AR-1a i AR-1s umożliwiają sprawdzanie akomodacji.  Obiektywny pomiar akomodacji wykonywany jest kiedy pacjent koncentruje swój wzrok na obiekcie fiksacyjnym poruszającym się z dala do bliży. Algorytm Sztucznej Inteligencji (SI) rozpoznaje reakcje pacjenta i redukuje czas pomiaru w przypadku spowolnionej lub słabej reakcji akomodacyjnej. Taki pomiar akomodacji pomaga w oszacowaniu ewentualnej zaćmy podtorebkowej, zaćmy jądrowej czy zaćmy korowej.
Przed pomiarem astygmatyzm korygowany jest za pomocą wbudowanych soczewek cylindrycznych. Redukuje to wpływ astygmatyzmu na pomiar akomodacji.

Ocena akomodacji w oparciu o relacje wiekowe pozwala na zasugerowanie pacjentowi  potrzeby zastosowania w jego przypadku soczewki do odległości pośredniej lub do bliży.

Model AR-1s wykonuje też pomiar ostrości widzenia (VA). Ta unikalna funkcja pozwala na szybkie sprawdzenie błędu refrakcyjnego pacjenta poprzez porównanie pomiaru subiektywnego z obiektywnym. Nawet skorygowana ostrość widzenia bliży jest łatwo mierzalna w celu określenia potrzeby soczewek progresywnych.

Funkcja pamięci zapewnia szybkie porównanie widzenia pacjenta skorygowanego danymi AR z widzeniem  bez korekcji lub widzeniem skorygowanym danymi z jego dotychczasowych okularów (uprzednio należy zaimportować dane z okularów pacjenta z dioptriomierza firmy NIDEK) .  Dzięki te j funkcji można zademonstrować  pacjentowi różnice w widzeniu i przekonać go do lepszej korekcji wzroku.

Autorefraktometr AR-1s pozwala również na badanie postrzegania kontrastu  i test olśnienia. 
Po projekcji testu VA o małym kontraście obok optotypu wyświetlane jest również źródło odblasku tak, że można zmierzyć VA olśnienia. W ten sposób możemy zmierzyć efekt olśnienia i halo (poświaty) na zdolność widzenia. Funkcja ta może być wykorzystana w przypadku pacjentów z zaćmą i po korekcji laserowej wzroku. 

Obraz retroiluminacji w modelach AR-1a i AR-1s  umożliwia obserwację nieprzeźroczystości mediów optycznych oczu. Wskaźniki zaćmy firmy Nidek wskazują na stopień nieprzeźroczystości  i pomagają w ocenie postępu  nieprawidłowości.

Zapytaj o produkt